poezi per rini


  

MIR SE VINI NE NE FAQEN TON TE INTERNETIT

falemderes pe mikpritjen tuaj

Nuk mund te besoj qe ti me ke tradhtu dua fjalen lamtumir tma thuash vetem ti dua qe goja jote tma thot te verteten se dashurija jone nuk ishe nje loj e fatit,me than qe fatin e kishe ne duar fejesa te priti por ti e refuzove vetem per mua dhe tash me thon qe ke ikur ke shkuar qe 3 muj je dashuruar me nje tjeter ato fjal te embla e te buta nga goja jote ja thua tjetrit nuk mund te besoj qe me harrove nuk mund te besoj qe me tradhtove nuk mund te jetoj me kete ndjenje qe kam sepse prap ne ty besoj prap ty te dua dhe dua te jetoj me ty qastete romantike ti ndajm ne te dy.endrrat ti shofim bashke te kqijat ti luftojm ti largojm buzet tona ti bashkojm zemrat tona te kendojn duart tona tna ledhatojn.......Por me ne fund e shoh qe ti ke ikur mke harruar dashurija ime ka vdekur zemra ime eshte lenduar dhe vetem per ty do te shkruaj sepse vetem ty Te Dua. Por qe 1 muaj asnje lajm nga ti sme erdhe tash po e kuptoj qe ke tretur ke ikur dhe te gjithve po ju besoj qe sme ke dashuru kurr tradhtare e poshter e pa bese ku i le fjalet qe mi thoje oh nese ndahem nga ti do te vdes nga merzija, ku i le mendimet qe i kishum ne te dy kuuuuuuuuuuuuuu. LAMTUMIR DASHURIJA IME DO TE PRES ME MALL por nese nuk vjen sdo t'me gjesh as ne varr.....

 

Rrugeve te Prishtines
E lashe urrejtjen dhe dashurine
Te humba ty
Aty ku dielli eshte sinonim
Aty ku jeta ishte kercenim
Student, ne derte e ne halle
Rruget e Prishtines e din mallin tim,
E tretur si psheretime
E ringjallur ne urrejtje
E humbur ne heshtje
Ne kete bote humnere
Ku mund te te gjej ty ?
Ku mund te gjej te verteten ?
Si mund ta gjej kuptimin, te verteten ?
Ku mund ta gjej arsyen, jeten ?
Ku ta gjej dashurine ta mposht vdekjen ?

Per nje djal qe e dashuroj por nuk e din !! Te dua .....


 

u prish bota, u prish dynjaja dhe hupi marrja, ra fustani dul miniqi, me shume se shkolla po punon kafiqi, del plaku ne qarshi e hek plisin me u ba mafi !!!!

Nese mendon se nuk te dua
pyte ate qe un se dua.
Besoj se ai te tregon se
sa te dua as ne mendje
nuk te shkon...
un te dua me te vertet
nese nuk me beson pyte
zemren time se ajo te
tregon ...
dhe me ne fund un sa
te dua as deti nuk ka
ujé qe buzet tua ka
fuqi per ti mbuluar TE DUAAAAAAAAAAAAA..............


 

^¨Disa¨thone¨me¨pelqejne¨dhuratat¨
¨disa¨thone¨me¨pelqejne¨perqafimet¨
¨ndersa¨mua¨per¨vehten¨time¨
¨me¨pelqejne¨trendafilat¨^.

Mos u habit mos u merzit Zani Hoxhes ty te zgjon Ai mengjes kur Sallim ma kendon E ty nga syri loti te pikon Mos u habit mos u merzit E nga syri lot aspak mos qit Dil ne dritare moj e dashura ime Kur xhemati eshte duke ecur me kufomen time E une mbi tabut flej ndoshta ndonjeher me kerkon Merre kufomen time time dhe shkatrroje
Me eshtrat e mija fjalen "DASHURI" shenoje

 

né buzét e tua po pikon gjak, mos i le tet thahen eja ti puth pak ti puth me plot dashuri se ne zemren time ka vend veç per ty!!!! big kisssssss nga JETA GV


 

es war so schön, so wunderschön.
wieso ist es jetzt so dunkel alle wege führen zum zweiffel ohne dich kann ich nicht leben gib mir licht!
gib das licht für dunkle nächte,gib das licht für meine träume mir schmerzt schon meine seele gib mir licht. aber das tust du icht , denn du liebst mich nicht deine angst ist zu groß deine liebe wenig.
du warst so gut,so gut zu mir. warum mustest du dich ändern unsere liebe so beenden, ohne dich kann ich nicht leben!!ich habs gesucht, gesucht in dir weshalb bist du bei nee andern ich hab dich geliebt ohne dich will ich nicht leben ja gib mir licht!!!!!!!!

te dua shume o baballoqe se na ki thy ne rroje per 4 vite edhe na ki bo qerake kurre nuk do te harroj se breja ma te mira se ne baballoqe nuk ka kune ne bote edhe kurre nuk kame me pre asi preje kurre se atje ishe kone nje breje nje cope dukate ne te kalofshi mire besoj se do ta ma pranoni kete mesazhe se eshte shume me rendesi kalofshi mire

Atjke ke nje lum ku ka lule shum kur te jesh ne gjum vi te puthi une.


L.... te dua shum shum shum shum dhe shpresoj qe krejt jeten kena me kalue bashk,per gjithmon.
I LOVE YOU

 

visé la lune sa me fait pas peur meme a lusure j'y crois encore et encore des sacrifise s'il faut j'en ferai j'en ai deja fait mais toujours le point leve

je ne suis pas comme tout c'est fille qui en des visage et des habille moi j'ai des forme et de slonguer sa sert a rechauffer le coeur

 

je n'ai qu'une philosophie etre accepter comme je sui smalgré tout ce qu'on me dit je rest le point lever pour le meilleur comme pour le pire je suis me tis mais pas martire


 

Kush ja preu zogut krahet
qe smundet te fluturoje
kush ja thau lules petalet
deh kush ja mori yllit driten
qe me nuk ndriçoi..!
Kush ja preu henes rrugen
kush ja mori diellit ngrohtesin
kush ja mori pranveres lulet
kush ja mori ZANES bukurine...
Kush i vrau ato sy te bukur
kush i thau ato buze plot zjarr
kush eberi dashurine te ndalueshme
kush u be sebep kushshhhhhhhhhh
kush gezimin ME JA marr
Kush ela qiellin ne lot
kush detit ja ndali ato vale
kush priti sa gjate
kush u tret ne mall??
kush i ndali stinet
kush e ndali kohen
kush i vrau zemrat
kush kush ube sebep...!!???

AH JETE..!!
***********
Ah jete o jete eshkrete
s adesha te kisha dy jete
njeren tja falja atij qe dashuroj
e tjetren ta mbaja vete..!

EDUA JETEN PER TY
*****************
Dua jeten edua se te kam ty
dua syte te shoh te shoh ty
dua buzet tikem te puth ty
dua zemren ta mbaj ta fali ty
dua te egzistoj per ty...
**************************
TE LUTEM MOS SHKO
******************
Te lutem mos shko..!!
Mos shko i dashur te lutem
mos me ler vetem
me tremb nata pa ty
me tremb mengjesi pa ty
me tremb jeta pa ty
me dhemb shpirti pa ty..!!

NESER
++++++
Neser sdo te jete keshtu
ndoshta dhimbja do jete me emadhe
ndoshta dhimbjet do sherohen
ndoshta neser krejt ndryshe do jemi
kush edi se çfare do ndodhi neser..!!???

Ti..!
++++
TI edi me mir edhimbjen tende
ti edi me mire ndoshta sma thua
ti pret me shprese
por ti nuk duhet te shkosh pa mua..!!

DUA TE FLE GJATE..
*******************

Dua ti mbylli syte te fle
gjate shume gjate
sduA et mendoj qe ka dhimbje
sdua te degjoj as s eka fat
E nese ndonjeher do zgjohem
sdua te degjoj pse rashe te fle
zdua ti kthehem me asaj kome
ndoshta me mire do te ishte keshtu
ndoshta me mire s e dje..!!

Kam deshir...

Kam deshir te shof me sy,
qe gjithmon te jam me ty.
Kam deshir ty te takoj,
vetem ty te dashuroj.

Kam deshir prap e jotja t`jam,
se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe nje qellim,
bashk me ty t`jam gjer n`amshim.

A vjen dita ne dy meu takua
a vjen dita buzt me ti shijua
a vjen dita qe te tham te dua?

A vjen ajo dit te shiqoj në sy
a vjen ajo nat ta kaloj me ty?

A vjen ajo dit unazen ta adhuroj?
un ate nuk e di
por deri sa te vjen dita
un por ty dot lotoj.

Te pres tek uji i that
Një dit qdo gje do te ndryshoj,do te vish te me kerkosh,do te vish t`me lutesh si per gjak por une sdo te pergjigjem aspak,do t`me kerkosh mua qdo kund por s`me gjen se ti i pari dashuris i dhe fund. Do te vish duke qar si dikur por mua s`do t`me gjesh me kurr,do te lodhesh duke me kerkuar por shpresoj se s`ke per t`me takuar,do t`me takosh me duar lartë por une s`do te pres tek uji i thatë ,do te shpresosh me vaj e kujtime por s`do te gjesh kurr me zemren time ,do te mallkosh perendin qe te lindi ,do te mallkosh familjen qe te rriti ,do te mallkosh ti moter e vëlla por vonë do ta kuptosh .Se pa mua jetë nuk ka.
Per Bekimin qe e dua shumë

Embel te shikoj dhe diqka mendoj dashuri te flakt prej teje kerkoj,behu guximtare thuje te verteten plotsoma deshiren e mos ma shkatrro jeten.


Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjeter


^^Jete mashtruese^^
Ta shikosh jeten,bukur e ngadal,sheh se sesht gje tjeter,veqse nje val qe luan me ty,e ne zjarr te hedh,me mashtrim te saj ben sikur te nxjerr..

lypa buz te pa puthura te po puthura as nje her gjeta buz me genjeshtra te puthura 1000her


Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan...Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi...Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

 

Shiqom mire sot se neser ndoshta nuk do te jem.
T'me pejcjelles ne rrugen e fundit te lutem mos eja se kur degjoj trokitjen e hapave te tu edhe i vdekur do te vdes.
Por te lutem eja dhe merre ter gjakun time dhenje pend e kur te lind femija yte i pare mesoje te shkruaje gjuhene shqipe edhe fjalen te dua te dua fjale qe nuk ekziston ne mendjen dhe shpirtin tuaj.

Spo mundem te duroj me a......,edhe krejt gilani me me thon qe ke lidhje me at mutin,une s`besoj se ta njoh kryt une ty ta njoh....gjithmone te kam dashur edhe do te dua kurre mos e harrooooo


 

* - * Nje dite kur do zgjohesh Mos laj syte me lot Dikush do te tregoj Se nuk jam me ne kete bote Ne kalendarin tim Veq dy data jane Njera kur u pame E tjetra kur u ndame Kur te me pyesin engjujte Qka ke pa me sy Do te ju them Qe ne kete bote Te kam njofte vetem ty Dhe kur emrin tim Ti do ta beshe be Atehere edhe engjujte Do te qajne per ne.* - *
TË DUA VISAR ZEMRA JEMEEEE

Jam larg ne dhe te huaj..Nje dit do te kthehem per ty se te dua..Nese ti me don mua me dergo puthje nga buzet e tua..E un nuk do te tretem ne dhe te huaj por do te vi tek ti qe ti shijoj buzet e tua...

Ty ma nuk te dua as kerkan spo e du kujna du ja rassi kujna du zemern ja plasi ajde tash dil ball per ball ta shohim kush kondin po ekall


Ne fund te livadhite gjindet nje lajthi te dua me zemer e jo me tradhti?????

Dashurija...
Dashurija fillon me puthje e mbaron me seks...

Kur te vij pran varrit, me lot do te qaj.
Do te ulem ne gjunj dhe dheun e varrit tend ne dore do ta mbaj, do ta mallkoj vetveten pse nuk jam me ty, do ta hapi varrin tek ti do te hy :'(:'(


 

Gjitha i ke i bukur je po më duket gugjim nuk ke mu afro se keq stë bjen thojne një her vera ka dera vjen apo frigohesh a qka ke apo ndoshta djali i mamit je unë kamë besu se qikat e mira janë ato qe rrin te shpija....aaaaa
hej ti se emrin spo ta di mu afro se ashtu ja kamë merzi veq m'shikonë e smu afronë e nuk kuptojë se qka po donë
hej ti se emrin spo ta di mos mendo se koha po kalonë eja sonte me mu vallzo sonte mos më thuaj jooooooooooooooo,
sonte du me ty me vallzu knaqu sante ti me mu qka oshtë një natë nuk oshtë gjdo natë sonte skame me të lanë rahatë e nese mami ty nuse të gjen ashtu asajë si i pelqen e për ty jo nuk ka dert se me mamin kamë me nejtë ..aaaaaaaa hej ti se emrin spo ta di mu afro se ashtu ja kamë merzi veq më shikone e smu afron e nuk kuptojë se qka po doneee , hej ti se emrin spo ta di mos mendo se koha po kalone eja sonte me mu vallzo sonte mos më thuajë joooooooooo!!!!!!

kalofshi mir

 

Nuk Te Dua Me Shkronja As Me Germa Po Te Them Te Dua Nga Shpirti Dhe ZemraQka me të than kur zemra ime 100% të don !!!!!

 

i realise what i did was wrong but when i
look back you're already gone!!!

And now I Don't wanna live, I wanna die
If I cant have you in my life miss you

edin se te dua dhe prape je martuar zemren time e ke lenduar pse keshtu ma ber por die se i lumtur sdo te jes ne jet tash harroje tradhtijen po filojna pleqnijen se bol ke tradhtuar si uji ne det vazdoje jet me ate qe e pret

KET LETER PE SHKRUAJ,
DHE JAM SHUM KA VUAJ.
PER VEQ TEJE DASHURI E VJETER,
NUK EGZISTON AS NJE VAJZ TJETER.
SHUM VITE KALOVA ME TY,
KUJTIMET NE TY JAN KETA LOT NE SY.
SHUM DHIMBJE ME SHTOVE,
KET ZEMREN TIME MA HELMOVE.
ME LE KAQ TE RI NE VETMI,
NUK DITE SHKA ESHT FJALA DASHNI.
TJETRIN E DASHUROVE,
DHE MU ME MASHTROVE.
MA MORE E MA HUMBE JETEN,
ME PRUNE NE GJENDJE TA VRAS VET VETEN.
ME TY KAM QEN SHUM I LUMTUR,
POR TASH TY TE KAM HUMBUR.
NUK KALON AS NJE SEKOND PA MENDU NE TY,
NUK KALON AS NJE SEKOND PA DERDH LOT KETA DY SY.
SHPESH ME PYET NENA IME,
SHKA KI OJ DJAL I IM QE RIN NE KUJTIME.
SHKA TI THEM KUR DUA TE VDES,
KUR KAM QEN KAQ I PA SHPRES.
PASNA KAN UN SHUM PA FAT,
PA LUMTURI E PA NAFAK.
MA MIR KUR MOS MU PAS DASHURU,
KETO DHIMBJE SI KISHA PROVU.
KJO LETER TASH PERFUNDON,
NDASHTA TY ZDO TE GEZON.
KUR TA LYPISH TAKIMIN ME MUE,
HAJDE NE AT DYJE SE UN ATJE KAM SHKUE!!!

JU PERSH:: ibo_ferizaj_20@hotmail.com

Vala 900 personin qe keni kerkuar ne ju eshte dashuruar nese edhe ju dashuroheni ju lutem lajmerohuni.hhehhe:P


kur ta ndezi rrymen per ty mendoj per tela te saj te fala te dergoj!!!!

Cfar je ti per mua nje sekret i vogel qe ma ben jeten te veshtir per ta jetuar.Cfar jam un per ty nje mister qe vetem ti e di

 

dashuria pa takim si vetura pa benzim
takimi pa puthje si telefoni pa mbushje
nëse nuk ke kredi sdo të kesh as dashuri

Kommentar/Comment:
960

 

un e ti te perpjekur shtat per shtat
un e ti jo nuk rrinim aspak rehat
se q`me ndez kur frymarrjen ta ndegjoi
sa paskam endje qe te puth dhe ledhatoi.
edhe zgjuar shifja anderr
ty si nuse e un si dhanderr
por kur iku anderr shkreta
si kercu vetem mbeta.
vetmia me shkaterroi
vetmia po me mbyt
duke qajt per ty
po me verbohen syt.
ika larg teje
diku ne bot u treta
por nuk te harrova dot
o engjull violeta.
jem nga njeri-tjetri larg
keshtu e deshti fati
te don dhe te puth me mall
i yti,seks psikopati.

me ta dhuru nje lule lule je vet me ta dhuru nje puthje ti kallesh krejt


te ruaj ne zemer si nje kristal te bardh si nje engjul ne jeten time ki ardh si nje engjull qe me siell dashurin mendova qe kisha humbur por ti ma ktheve lumturin TRINA TE DUA NAG MEGI !!!!!!!!

 

do te vi sonte me ndimen e persendis do te flej me ty nen jorgan te dashuris gjarper do te behem zemren do ta rrethoj nese ke tjeter ne zemer me helm do ta helmoj

 

ti do te martohesh ne dasmen tende do te vi i dalluar nga te gjith une do te rri goten mos ma mbosh me raki do ta mbushi vet me lotet e mi


 

shikom ne syt e mi te perlotur shikom,shikom se si jam katandisur,kenaqu me vuajtjen time me qenien time te braktisur, shikom se si zemra kullon gjak veshtro se si dhimbja me tret ndalngadal, veshtro fytyren time te zbehur dhe eshtrat qe jan vizatuar nen lekur dhe thum qe ende jam un,

 

get well i miss you i need you i pray for you get well soon


un te dua ty ti mua nuk me don kur kime daht ti mu un ty nuk kame dasht ty tkempa me diko shm kem gjelozu smujta me dasht tjeter kon ty sa kem dasht kurkush nuk ka dasht

naser ich liebe ich
ich will mit dir heiraten kindre habben einfach alles glaub mir ich bin verrcukt nach dir


mä prit sonte ne änderr se do te vij por mos u tremb fle perseri s trokas as ne der as nuk do te zhoj do te puthi leht dhe prap do te shkoj

 

Pse jeten keshtu jeton?
Pse ecen,dhe askund s`shkon?
Pse friga ty ma ste njeh?
Pse era ty ma ste sheh?

Pse thua,qe je n`ket bot?
Pse endrren,se ke te plot?
Pse qave,kur une ste pash?
Pse ike kur un ste lash?

presheva site

lancesmith@lancesmith.freeservers.com

E-mail

Want to send me a brief note?

WWW.DJ.QANA.4T.COM